Ukraine
26 декабря 2017 ( Просмотры 3309 )
Реклама

“Люди, немає двох святкувань Різдва…”: Глава УГКЦ зробив емоційну заяву

Попри те, що в Україні 25 грудня, коли у світі святкують Різдво, офіційний вихідний день, найбільшої Церкви України поки не бачать можливості змінити календаря, щоб перенести святкування з 7 січня (за юліанським календарем) на 25 грудня (григоріанський календар).Таку думку висловив глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (Шевчук), передає Департамент інформації УГКЦ.


"У зв’язку з новою можливістю, наданою нам ВРУ (25 грудня – вихідний день), ми поки не бачимо можливості зміни календаря. Ми святкуватимемо Різдво 7 січня разом із нашими православними братами, яке є 25 грудня за юліанським календарем", – заявив Блаженніший Святослав.

Він наголосив, що від дати святкування не залежить саме свято.

"Немає двох святкувань Різдва, а є дві дати святкування", – відзначив глава УГКЦ.

При цьому він висловив сподівання, що в подальшому християни встановлять спільне святкування не лише Різдва, але й Пасхи.

"Гадаю, що ми всі повинні рухатися в напрямку до єднання всіх християн. Спільне святкування Різдва чи Пасхи є символічним питанням того, наскільки християни всього світу сьогодні об’єднані. Ми бачимо, що до цієї єдності нам потрібно ще довго прямувати, для неї працювати, її прагнути", – наголосив глава УГКЦ.

Однак спільна дата святкування релігійних свят має йти від людей.

"Дата, коли ми разом святкуватимемо Різдво, залежить не від ієрархії, а, насамперед, від людей. Якщо ми відчуємо, що питання зміни календаря не розділятиме між собою людей, а, навпаки, об’єднуватиме, то, очевидно, завдяки цьому руху знизу ми зможемо дійти до видимого спільного святкування Різдва", – підсумував Блаженніший Святослав.

Джерело

Рекомендуем

Реклама

Вам также может понравиться

Розстріли на Майдані: стало відомо, хто наказав снайперам відкрити вогонь Нардеп: Значить, ситуацію на Донбасі дестабілізують не 700 одиниць бронетехніки Росії і 30 тис. військових, а ВОЛОДЯ ПАРАСЮК! (відео) СРОЧНО!!! Россияне открыли огонь из реактивных систем залпового огня по Новолуганское. Есть серьезные разрушения и жертвы среди населения, - Гай Путинский пропагандист размечтался о новом "спасении" Донбасса (видео)