Більше жодних “здайте на штори”? МОН заборонило батьківські комітети у школах

Просмотры 39002 февраля 2018
Реклама
Міністр освіти Лілія Гриневич підписала наказ №1649, який скасовує положення про батьківські комітети у школах.

Наказ був підписаний 21 грудня 2017 року, це підтверджує відповідь МОН на запит громадського активіста Віталія Фурманюка.

Згідно із підписаним міністром наказом, розпорядження від 2 червня 2004 року №440 "Про затвердження примірного положення про батьківські комітети (ради)" втрачає свою чинність.

Скасованим положенням про батьківський комітет визначалося, що він підкоряється й підзвітний загальношкільним батьківським зборам.

Термін повноважень комітету – один рік (або ротація складу комітету проводиться щорічно на третину).

До складу комітету мав входитити заступник керівника загальноосвітньої установи з виховної роботи, а рішення організації мали рекомендаційний характер.

Комітет мав допомагати школі удосконалювати умови освітнього процесу, захищати законні права та інтереси учнів, організовувати та проводити загальношкільні заходи.


У Міністерстві освіти і науки України пояснюють, що в межах компетенції, визначеної законодавством, МОН "не мало і не має стосунку до створення чи не створення взакладах загальної середньої освіти органів батьківського самоврядування (батьківських комітетів)".

"На сьогодні рішення про створення батьківських та/або учнівських комітетів(як органів управління закладом) все ще приймає сам заклад назагальних зборах(конференції) трудового колективу. 

Тобто складається ситуація, коли наявність (відсутність) відповідних органів не залежить від бажання батьків або здобувачів освіти", – зазначають у відомстві.

Закон "Про освіту", який був прийнятий у минулому році, однозначно визначає наявність органу батьківського самоврядування як одного з органів управління закладом.

"Враховуючи, що вказаний закон є рамковим і стосується всіх складників освіти, необхідна імплементація його положень", – пояснюють у МОН. 

Зокрема, у новому законі "Про загальну середню освіту" буде деталізовано порядок створення органу батьківського самоврядування та його відносин і взаємодії зі школою та його засновником.

"Накази, що втратили чинність (№ 440 та 205) були складовою "старого" законодавства та за своєю правовою природою мали рекомендаційний характер і не містили жодних загальнообов’язкових правових норм.

До того ж, повноважень у міністерства на урегулювання питань діяльності (прав чи обов’язків) батьківського чи учнівського самоврядування немає", – уточнили у відомстві.

Джерело

Вам также может понравиться

“Я абсолютно не боюсь!” Макрон ответил Путину на его наглое предложение обеспечить безопасность Европы вместо США.Видео У Захарченко нанесли новый удар по Донецку: даже сторонники "ДНР" возмущены произошедшим VIP-сервис и бизнес-класс: стало известно, как министр культуры Нищук путешествовал в Швейцарию "Римейк скандального ролика " - Кому на самом деле понравился концерт к 9 мая на телеканале "Интер" (видео)

рекомендуем

Закрыть
"Спасибо за мирное небо" - Впечатляющее видео уничтожения позиции боевиков на Донбассе