В Україні з'явиться європейське нововведення на дорогах: для чого це потрібно

Просмотры 35522 июня 2018
Реклама

В Україні з 1 вересня вводиться нова норма ширини смуг руху в містах і селах з метою впровадження європейських стандартів безпеки на дорогах.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

За його словами, відповідні зміни стосуються проектування нових та реконструкції існуючих вулиць і доріг та містяться в новій ДБН В.2.3-5: 2018 "Вулиці та дороги населених пунктів".

"Сьогодні в Україні ширина смуг руху на дорогах становить 3,5-3,75 м. в залежності від їх призначення. Однак європейська практика показує, що дороги з меншою шириною смуги руху - близько 3-3,25 м. - підсвідомо спонукають водіїв їхати з меншою швидкістю. Тому в новій ДБН по вулицях і дорогах ми вирішили переглянути і адаптувати цю норму до європейських, відповідно звузивши ширину смуг руху на українських дорогах при їх проектуванні і будівництві", - написав Парцхаладзе.

Такі зміни сприятимуть підвищенню безпеки дорожнього руху та зменшенню аварійності, збільшення пропускної спроможності вулиць і зменшенню заторів, а також ефективному розвитку велосипедного руху і громадського транспорту за рахунок облаштування окремих смуг для них.

Згідно з новою ДБН, ширина смуги руху на магістральних вулицях загальноміського та районного значення в найзначніших, значних, великих, середніх і малих містах, крім доріг безперервного руху, а також на селищних дорогах і головних вулицях становить 3 м.

На магістралях загальноміського значення безперервного руху в великих і великих містах ширина смуги руху становить 3,5 м.

На місцевих житлових вулицях і дорогах всіх населених пунктів ширина смуги руху становить 2,75 м.

Чинними сьогодні будівельними нормами ширина смуги руху передбачена 3,75 м - для I і II категорій дороги, 3,50 м - для III, 3,0 м - для IV, а для V категорії ширина проїжджої частини передбачена на рівні 4,5 м без поділу її на смуги руху.


Источник

Вам также может понравиться

"Украинцы разрушили все сценарии Путина о "новороссии" и "малороссии". Мы победим. С нами Бог" - Порошенко "Абрамс-то до Москвы доедет, вык##ите" - В Сети ликуют из-за "воскрешения" Бабченко (видео) Франция решила восстановить историческую справедливость и потребовала у России вернуть царские долги Под Киевом пронесся смерч (впечатляющее видео)

рекомендуем

Закрыть
Погибшего бойца Ивана Сперелупа похоронили на Львовщине (видео)