У Севастополі кораблі підняли українські прапори …

Просмотры 235130 апреля 2018
Реклама

Рекомендуємо до перегляду 


У Севастополі над кораблями Чорноморського флоту були підняті українські прапори. А саме, 29 квітня 1918 року за наказом командувача адмірала Михайла Сабліна.

Відомо, що під час Української революції 1917-1921 років місцеве населення зіткнулося з проблемою російської агресії та окупації територій. У грудні 1917 року більшовикам вдалося захопити владу на Чорноморському флоті.

Для закріплення свого режиму вони вдалися до масового терору, згадуваного очевидцями під назвою “Варфоломіївської ночі”. За різними оцінками, тільки в Севастополі було вбито 600 осіб – морських та сухопутних офіцерів, членів їх сімей, мешканців міста. Про це пишуть українські ЗМІ.

У квітні 1918-го Кримська група військ УНР під командуванням підполковника Петра Болбочана звільнила Крим від большевиків: 22 квітня українські війська зайняли Джанкой, 24 квітня – Сімферополь, 25 квітня – Бахчисарай. Але 27 квітня військовий міністр Олександр Жуковський віддав наказ Кримській групі залишити півострів.

29 квітня Командувач Чорноморського флоту, контр-адмірал Михайло Саблін, спираючись на рішення делегатів корабельних команд і настрої українських моряків та офіцерів, офіційно оголосив весь Чорноморський флот власністю Української Народної Республіки. І наказав командам урочисто підняти українські прапори. Рішення підтримала й виконала абсолютна більшість кораблів.

Вийшов наказ по флоту, що “всі судна, портове майно, які знаходяться в портах Криму і на його узбережжі, є власністю Української Народної Республіки. А тому наказую скрізь, де треба, підняти українські прапори “.

29 квітня командувач направив телеграму до Києва про перехід Чорноморського флоту під юрисдикцію Української Народної Республіки. Команди, які перебували під впливом більшовиків, поспішно евакуювали свої кораблі з Севастополя в Новоросійськ.

Знай.uа

Вам также может понравиться

"Будем расстреливать вас, подонки!" Жириновский закатил новую истерику из-за Украины "Метр туда-сюда - на большой стройке роли не играет!" - Строители Керченского моста не смогли состыковать металлические пролеты "Слухай ти шпана,ти про мораль можеш говорити?Біжи на Банкову свої срібняки отримувати"- Хмара→Палію(ВІДЕО) СРОЧНЫЕ НОВОСТИ С ДОНБАССА. Боевики собирают жертвы и бегут как крысы... ВСУ рвет и мечет !!! Подробности...

рекомендуем

Закрыть
"Задержан 18-летний парень, ограбивший двух 80-летних бабушек на Одесчине" - Нацполиция (видео)